5 תוכנות מומלצות לניהול עסק קטן

תוכן המאמר

היום בשביל לנהל עסק בצורה מוצלחת, יעילה וחכמה, אנחנו חייבים להשתמש בסדרה של תוכנות אשר מאפשרות לבצע תהליכים מסוימים בצורה פשוטה ונוחה. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא שורה ארוכה של תוכנות אשר מתאימות לניהול עסק בהיבטים שונים.

במאמר זה אנחנו נציג בפניכם 5 תוכנות מומלצות לניהול עסק, שכל אחת מהן מתעסקת בבסיסה בתחום אחר. ברגע שמחברים את כל התוכנות ביחד, אז מקבלים את המארג השלם שמאפשר לנהל את העסק כפי שאנחנו רוצים.

מה הם הפרמטרים לבחירת תוכנות לניהול עסק קטן?

לפני שניגשים לבחור תוכנות כאלה ואחרות לניהול עסק, אנחנו צריכים לדעת מה הם הפרמטרים על בסיסם נבחר תוכנות שיכולות להתאים לנו לניהול העסק שלנו.

באופן טבעי, אנחנו צריכים לחפש תוכנות שיתאימו לגודל העסק, לאופי הניהול שלו ולצרכים שלנו בתור בעלי העסק או המנהלים בו. אנחנו צריכים לבחון כיצד כל תוכנה ותוכנה יכולה לשרת אותנו והאם באמת משתלם להשקיע בה זמן וכסף על מנת לרכוש ולהתקין אותה במחשבים של בית העסק.

 

  • גיוון – חשוב לבחור תוכנות ומערכות שמספקות שורה ארוכה של פרמטרים בהם אנחנו יכולים להשתמש. קרי, אם אנחנו בוחרים להשתמש בתוכנה מסוימת, אזי שהיא צריכה להציע את כל מגוון האפשרויות הרלוונטיות עבורנו, ולא חלק מהן. דבר שיכול להפוך את השימוש בה ללא יעיל ולא נכון.
  • שילוב וסנכרון – היום נהוג לחפש תוכנות שיכולות להשתלב במערכות שונות, יכולות להסתנכרן עם תוכנות אחרות וכן כאלו שאנחנו יכולים להשתמש בהן לא רק במחשבים של העסק, אלא גם במחשבים חיצוניים, מכשירי סלולר או טאבלט (תוכנות פעילות על שרתי ענן).
  • שדרוגים ותוספות – כשאנחנו בוחרים תוכנה, חשוב לבדוק שהיא דינמית. קרי, מתעדכנת ומשתדרגת, וכן שאנחנו יכולים להוסיף לה כלים רלוונטיים עבורנו. כך היא תשרת אותנו בצורה הרבה יותר טובה. יש גם לבדוק שאנחנו יכולים להתאים אותה באופן ספציפי לצרכים שלנו.
  • דאטה בייס – אחד הדברים החשובים ביותר שכל תוכנה לניהול עסק יכולה וצריכה לספק לנו הוא דאטה בייס רחב ומשמעותי שיאפשר לנו לבצע ניתוחים ופעולות שונות בעתיד.

 

5 תוכנות מומלצות שכל בית עסק צריך

כעת אנחנו נציג בפניכם 5 סוגים של תוכנות לניהול עסק מהיבטים שונים, ונציג דוגמאות של חברות ושמות תוכנות רלוונטיות.

  1. תוכנת CRM – אחת התוכנות החשובות ביותר לניהול עסק מכל סוג שהוא, היא תוכנת CRM, תוכנה לניהול קשרי לקוחות. התוכנה מאפשרת לנו לייצר את כל תהליך העבודה מול הלקוחות דרכה, היא עוזרת לנו לבנות בסיס נתונים שיאפשר לנו להכיר טוב יותר את הלקוחות שלנו ולפעול מולם באופן ספציפי וממוקד על פי הצורך. אנחנו יכולים למצוא בשוק תוכנות CRM של חברת סאפ, במבי, פאוורלינק וחברות נוספות.
  2. חשבונית אונליין – תוכנת חשבונית און ליין מאפשרת לנו לשלוח מסמכים עסקיים ללקוחות ישירות דרך המייל. מדובר על קבלות, קבלות מס, חשבוניות עסקה, הצעות מחיר ועוד. מעבר לכך, התוכנה גם מספקת לנו נתונים על הוצאות והכנסות, אפשרות להוציא דוחות לרואי חשבון ועוד. בין התוכנות המומלצות בשוק אפשר למצוא את חשבונית ירוקה ואת ICOUNT.
  3. תוכנת דיוור ישיר – זו תוכנה המאפשרת לשלוח מודעות והודעות דרך המערכת לכל הלקוחות והספקים שלנו, למייל או למכשיר הסלולר. אנחנו יכולים לשלוח מודעות אישיות, קבוצתיות ואחרות על פי הצורך. בין התוכנות המומלצות אפשר למצוא את אקטיבטרייל, אינפור ועוד.
  4. גיבוי ואחסון – הכוונה לשרתי ענן שאנחנו יכולים בעזרתם לאחסן מסמכים ומידע ולהשתמש בהם הן על מחשבי העסק והן במקומות אחרים על פי הצורך. כך אנחנו יכולים להיות זמינים לחומרים בכל מקום ובכל זמן. בין התוכנות המומלצות אפשר למצוא מערכות גיבוי של גוגל, מיקרוסופט, דרופבוקס ועוד.
  5. מערכת ניהול HR – מערכת לניהול עובדים משלב הגיוס והקליטה ועד לשלבים מתקדמים יותר. המערכת מספקת את כל הכלים בשביל לעבוד בצורה מסודרת מול העובדים השונים, שכר, ימי מחלה, ימי חופשה ועוד.  מערכות כאלו משווקות על ידי חברות טייםבלוק, קונקטיים ועוד.